UTRUDNIENIA W RUCHU

PKO Półmaraton Solidarności to wyjątkowa impreza masowa, znakomita popularyzacja zdrowego trybu życia, świetna promocja dla miast Lublin - Świdnik, ale też związane z przebiegiem imprezy utrudnienia w ruchu samochodów i komunikacji miejskiej. Oddajemy w Wasze ręce informator, dzięki któremu będziecie mogli uniknąć niepotrzebnych turbulencji w komunikacji drogowej.

Mapa trasy>>>

Utrudnienia Świdnik - informujemy, że w dniu 1.06.2024 (sobota)  na trasie półmaratonu w centrum Świdnika i trasie serwisowej S-17 w obrębie miasta Świdnik zamknięty będzie ruch pojazdów na trasie biegu. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w Świdniku od godz. 8:45 do godz. 10:00. Jezdnie będą sukcesywnie otwierane dla ruchu kołowego po pokonaniu trasy przez ostatnich zawodników z peletonu biegaczy. Uwaga: od godziny 5:00 do 9:30, dodatkowo zamknięta ulica Lotników Polskich na odcinku od ulicy Strażackiej do ronda Gen. Tadeusza Góry. Na jezdni ustawiona strefa startu wraz z bramą startową biegu.

Ważne: na skrzyżowaniach podczas biegu nie obowiązuje sygnalizacja świetlna, przejazd poprzeczny (przecinający trasę biegu) będzie otwierany dla kierowanie ruchem prowadzone przez funkcjonariuszy policji i służby kierowania ruchem organizatora. Ruch kołowy i pieszy odbywa się zgodnie z poleceniami wydawanymi przez funkcjonariuszy policji. Otworzenie ruchu kołowego nastąpi po pokonaniu trasy biegu przez ostatniego uczestnika półmaratonu.

Utrudnienia Lublin - informujemy, że w dniu 1.06.2024 (sobota)  na trasie półmaratonu w Lublinie od granicy miasta i trasie serwisowej S-17 w obrębie miasta Lublin zamknięty będzie ruch kołowy począwszy od węzła komunikacyjnego S-17 Lotników Polskich., trasa serwisowa S-17 Piasecka w kierunku Lublina, skrzyżowanie Piasecka + Lipowa, Piasecka, Józefa Franczaka „Lalka”, Dr. Męczenników Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, aleje Zygmuntowskie, aleja Józefa Piłsudskiego do wjazdu na stadion lekkoatletyczny.  Układ komunikacyjny kołowy na trasie biegu zostanie zamknięty dla ruchu kołowego od godz. 9:30 do godz. 12:30. Jezdnie dla ruchu kołowego na trasie biegu będą sukcesywnie, odcinkowo otwierane przez policję i służby drogowe organizatora  po pokonaniu trasy przez ostatnich zawodników z peletonu biegaczy.

Uwaga: od godziny 8:00 dodatkowe utrudnienia związane z  zamknięciem odcinka alei Unii Lubelskiej od ulicy Zamojskiej do ronda Lubelskiego Lipca 80 wraz z jezdnią alei Zygmuntowskiej.

Ważne: na trasie biegu odcinki skrzyżowań drogowych, przejazd poprzeczny, przecinający trasę biegu, będzie możliwy jedynie zgodnie z poleceniami wydawanymi przez funkcjonariuszy policji kierujących ruchem drogowym, kierujących ruchem drogowym służb organizatora. Całkowite otwarcie ruchu drogowego nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu.

Komunikacja zbiorowa: w związku z całkowitym zamknięciem ruchu kołowego w granicach miasta Lublin, z wyjątkiem komunikacji zbiorowej MPK Lublin poruszającej się w kierunku cmentarza Dr. M. Majdanka  dopuszczony ruch pojazdów MPK na odcinku od ronda Lubelskiego Lipca 80 w kierunku Dr. M. Majdanka cmentarz i dalej kierunek Hieronima Dekutowskiego - pętla Felin. Powrót pasażerów z cmentarza komunikacją MPK objazdem Hieronima Dekutowskiego, Pętla Felin i kontynuacja jazdy z pętli Felin w kierunku Osiedla Bronowice i centrum miasta objazdem.

Uwaga: zmianie ulegną rozkłady jazdy niektórych linii trolejbusowych i autobusowych. Więcej szczegółów na stronie https://www.ztm.lublin.eu.

Uwaga: dojazd do cmentarza Dr. M. Majdanka. Dojazd pojazdów do cmentarza zorganizowanym objazdem tylko z kierunku ulicy Hieronima Dekutowskiego przez rondo Janusza Krupskiego drugi zjazd w drogę utwardzoną. Wyjazd z cmentarza drogą odwrotną z drogi utwardzonej przez rondo Janusza Krupskiego drugi zjazd w ulicę Hieronima Dekutowskiego do alei Wincentego Witosa.

Nie wiesz jak poruszać się po mieście w dniu półmaratonu? Przeczytaj informacje na portalach ZDiM Lublin; ZTM Lublin i MPK Lublin.

Zaplanuj swoją podróż wcześniej także podróż środkami komunikacji zbiorowej kolejowej PKP i zbiorowej linii autobusowych.

Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy mieszkańców  do dopingowania zawodników na trasie 11. PKO Półmaratonu Solidarności.

Pasażerowie i użytkownicy dróg, informacje o utrudnieniach znajdziecie na stronach internetowych:

MPK Lublin

ZTM Lublin